Oppsummering 2012: September – Desember

Her kommer siste del av 2012 – enjoy 🙂

September: Vi reiste til Alghero. En fantastisk by i Sardinia som jeg er ganske sikker på at vi vil tilbake til. .

Hundevofsene våre hadde burdsdag og ble hele 6 og 7 år *smelt*

Jeg signerte bøker på bokfestivalen i Oslo.

Elsket blomstrete bukser.

Fikk Ettermiddagen og TV2 på besøk.

Jeg begynte å jogge med Hugo, og han var så flink! Gjentagelse når snøen smelter 🙂

Fikk fullstendig dilla på hjemmelaget peanøttsmør!

Gjorde photoshoot for Stella 🙂

Oktober: Startet med innspilling av Typen Til som kommer på NrK.

Soverommet vårt ble endelig fiks ferdig. .

. . og walk in gardeoben vår. Sjekk ut hele innlegget med flere bilder her 🙂

Jeg dro til Kristiansand og Sørlandssenteret for boksignering. Det var utrolig med trafikk, så både jeg og forlagssjefen ble en halvtime forsinket, da vi kom frem var det helt vanvittig mange mennesker som stod i kø. Det var så gøy!

Fra signering gikk turen til Sarpsborg, hvor jeg ikke var fremme før i ett-tiden. Så skulle jeg opp klokken fire dagen etter for å reise til Sverige på fotoshoot med Bubblerrom. Tror faktisk aldri at jeg har vært så trøtt før i hele mitt liv! Heldigvis var storesøster med 🙂

Antrekk:

Oktober ble avsluttet med å avsløre en av oppskriftene fra boken min, nemlig den fantastiske Halloween Mud Pie! Oppskriften ligger her.

November: Startet med at jeg endelig kunne fortelle dere om 4-stjerners middag 🙂

Så dro jeg på Chris Brown-konsert med jentene 🙂

Vi donerte 20.000 kroner til Emmas Minnefond sammen med Coverbrands 🙂

Vi var midt i november, og Lars-Kristian begynte virkelig å bli bartete for movember!

Jeg pyntet til jul tiiiidlig ettersom vi skulle reise, og inviterte venner på førjulsmiddag 🙂

Deretter dro vi på en liten spontantur til Ålesund, hovedsaklig for å besøke mormor-Marit. Da vi kom hjem igjen hadde vi juleverksted for to, hvor vi forseglet over 50 julekort som skulle sendes til venner og familie før vi reiste 🙂

Desember: Startet med å pakke koffertene for avreise, først til Kristiansand for å feire kjærligheten med gode venner da Espen og Linn giftet seg . .

. . og deretter for å reise til fineste Mexico!

Så ble det julaften, romjul og nyttår. .

FOR ET ÅR! Helt amazing! La oss gjøre 2013 like bra, om ikke bedre 🙂

141 kommentarer

  1. Firestjerners middag? Hvordan har jeg ikke fĂ„tt med meg dette, jeg har jo lest alt (trodde jeg). Og jeg som har ventet og ventet pĂ„ at du skulle avslĂžre hemmelighetskremmeriene… Kan jeg fĂ„ en link til avslĂžringsbloggposten? 😀 Hvilken kanal og nĂ„r kommer det pĂ„ tv?

    1. Fotballfrue

      Innspillingen var i august, men jeg fikk ikke si noe fþr november 🙂 Her er innlegget: http://fotballfrue.no/2012/11/06/4-stjerners-middag-2013/

      Mine episoder kommer fra 21. mars, usikker pÄ nÄr det faktisk starter :/

      Klem!

  2. karrimarri

    Heisann. Eg har skrive og spurt om dette fĂžr, men har ikkje fĂ„tt med meg om du har svart. Eg lurer pĂ„ om du kunne ha skrive litt om stell av kle 🙂 Eg er ei skikkeleg husmor-wannabe, og fĂžler at litt inspirasjon nĂ„r det gjeld klesvask hadde gjort seg. Sender du f.eks mange av klea dine til rens, eller har du gode tips for vedlikehald og skĂ„nvask ?

    1. God ide!!:)

  3. Ser ut som et fint Är!

  4. Herregud for et Ă„r, du er sĂ„ utrooolig heldig! For et LIV! 😀 2013 blir nok ENDA bedre:)! Og du, kan jeg spĂžrre hvor du har kjĂžpt den hvite kjolen du hadde pĂ„ deg i Alghero (og eventuelt hvordan den er i stĂžrrelsen)? 🙂

    Klem fra Elle <3

  5. Hvor er de rosa blomstrer buksene fra? 🙂 de var bare sĂ„ nydelige!

    1. Fotballfrue

      Good Night Macaroon 🙂

  6. Jeg lurer fÊlt pÄ hvor mye penger du bruker pÄ klÊr hver mÄned, jeg? Det ser jo ut som ÄrslÞnna mi stÄr utstilt i sko og klÊr!!

  7. veldig slĂžft av deg Ă„ ikke svare alle!

    1. Fotballfrue

      Hva mener du? Jeg svarer sÄ mange jeg kan :/

  8. Tusen takk for at du sprer glede og positivitet, flotteste Caroline<3

  9. Vet du sĂ„nn ca nĂ„r 4-stjerners middag episodene du er med i kommer pĂ„ tv? 🙂 Jeg glede meg til Ă„ se de! 😀

    1. Fotballfrue

      SĂ„nn ca. 21 mars 😉

      Klem!

  10. Hei 😀

    Sendte deg en melding pĂ„ facebook, men du fĂ„r du sikkert sĂ„ mange der. SĂ„ jeg skriver det her ogsĂ„, fordi jeg mĂ„ bare si det til deg. Boken din er rett og slett perfekt! KjĂžpte den i gĂ„r, og jeg satt seriĂžst og mĂ„pte over flere av oppskriftene. De er sĂ„ bra og spennende! Kjempeglad for at jeg kan lage focaccia og «potetsalat» om sommeren!!! Hehe. Du er rett og slett en blitt en «guru» for meg, fordi jeg ikke hadde fĂ„tt til LCHF uten bloggen din, og nĂ„ ogsĂ„ boken din. OgsĂ„ har den et perfekt jentete design, blir glad og inspirert bare av det!

    Klem!

    1. Fotballfrue

      Vet du, den har jeg dessverre ingen oversikt over lenger 🙁 Den tok helt av, og det ble rett og slett for mye. MĂ„let mitt for 2013 er Ă„ fĂ„ orden der igjen 🙂

      Tusen takk for sĂ„ fine ord angĂ„ende boken, hĂ„per du vil bruke den flittig 😀

      Klemmer!

  11. Året har gĂ„tt sĂ„ fort, og det har vĂŠrt gĂžy og fint og fĂžlge deg gjennom enda et Ă„r! Gleder meg til Ă„ lese og fĂžlge deg i 2013. Jeg har en fĂžlelse av at 2013 kommer til Ă„ bli et veldig bra Ă„r <3

  12. Hvor er kjolen pĂ„ bildet fra Sardinia fra? Helt nydelig 🙂

  13. HVOR er den hvite kjolen fra?! MÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄ vite det!<3

  14. Hei Caroline 🙂

    Masse fine bilder fra Äret som gikk!

    Jeg bare lurer, hva synes du om Nescafe Dolce Gusto i forhold til Nespresso? Jeg har en maskin fra Nespresso, men synes det blir ganske dyrt i lengden ettersom jeg ofte drikker 2-4 kapsler om dagen. Dessuten Þnsker jeg Ä kunne kjÞpe kapsler i matbutikken uten Ä mÄtte dra til Nespresso.

    Fikk ogsĂ„ inntrykk av at kaffen var sĂžtet pĂ„ en blogg jeg var inne pĂ„. Er de det, eller gjelder dette kun de som Ă„penbart er sĂžte, som kakaoen og isteen? Hadde vĂŠrt kjempefint om du ville svare! 🙂

  15. Herregud sÄ pen du er, du har en sÄÄ skjÞnn personlighet virker det som ogsÄ!

  16. Tusen takk for at du er en sĂ„ fantastisk blogger, og slipper oss inn i drĂžmmeverdenen din! Er sĂ„ utrolig kjekt Ă„ kunne lese om det nydelige livet ditt mens jeg ligger sengeliggende med influensa. Julen har dessverre ikke vĂŠrt like fin i Ă„r, fĂžrst spysjuka, og nĂ„ influensa. Gleder meg til Ă„ bli frisk og ta fatt pĂ„ treningen! Men for nĂ„, fĂ„r jeg holde meg i ro. Den hvite kjolen du hadde pĂ„ deg i Sardinia er virkelig den fineste kjolen du har vist fram til nĂ„, og du var bare heeelt nydelig pĂ„ bildene! 😀

    1. Fotballfrue

      Uff, krysser fingrene for at du snart blir frisk <3

      Klemmer!

  17. Hei! 🙂
    Jeg lurer pĂ„ nĂ„r ‘typen til’ starter?
    Du er et stort forbilde og jeg gleder meg til Ă„ fĂžlge deg i 2013! <3

  18. Jeg elsker bloggen din og deg! HĂ„per at du fortsetter Ă„ blogge i maaange Ă„r til 😀
    Ønsker deg alt godt i 2013 <3

  19. Fantastisk fine bilder Caroline, ja for et Ă„r du har hatt!! det har vert kjempe kjekt Ă„ fĂžlge deg hele Ă„ret! Jeg har nettopp kommet hjem fra Mexico.. Hadde 3 fantastiske uker, men hjemreisen er den verste jeg har hatt.. det som skulle ta 1 dag, tok meg 3 dager.. og nĂ„r jeg fĂžrst planter fĂžttene mine pĂ„ norsk jord, fĂ„r jeg nyheten om at kofferten min er igjen i Frankfurt!! FĂ„r hĂ„pe den dukker opp snart 🙂 HĂ„per du fĂ„r en fantastisk start pĂ„ uken!! klemmer

    1. Fotballfrue

      Uff, sĂ„ uheldig 🙁 Kan jeg spĂžrre hva som hendte? HĂ„per du fĂ„r kofferten din snart, det mĂ„ vĂŠre toppen av frustrasjon!

      Klem 🙂

      1. Michelle

        Takk 🙂 De sier den er pĂ„ vei!
        vel.. jeg visste ikke at jeg mĂ„tte ha esta dokument for Ă„ mellomlande i USA.. har aldri kun mellomlandet i USA fĂžr. Og dette fant jeg ut da jeg kom pĂ„ flyplassen i Mexico City. Å fĂ„ det dokumentet er egentlig gjort veldig kjapt, men noe ikke galt og siden blokkerte passet mitt. NĂ„r jeg fĂžrst fikk ordnet dokumentet var flyet mitt allerede gĂ„tt!! SĂ„ de bestemte seg for Ă„ gi meg stand by tickets, altsĂ„, om det er plass pĂ„ flyene fĂ„r jeg komme med.. jeg kom ikke med pĂ„ fĂžrste fly, men kom med pĂ„ andre. Da jeg kom til Houston hadde jeg 10 min Ă„ komme til neste fly, noe som ikke gikk.. Jeg mistet flyet og det var siste flyet som gikk den kvelden.. De to flyselskapene jeg reiste med sendte meg fram og tilbake til hverandre, til jeg ble sĂ„ lei at tĂ„rene bare begynte Ă„ trille, fĂžrst da bestemte den ene parten Ă„ hjelpe meg. De ga meg en overnatting pĂ„ et hotell like ved og skrev ut billetter til dagen etter. Men kofferten var sjekket inn for dagen etter, sĂ„ den fikk jeg ikke, ergo ingen rene klĂŠr eller kremer etc.. Dagen etter ventet jeg 9 timer pĂ„ flyplassen i Houston fĂžr jeg kom pĂ„ flyet som varte i 10 lange timer.. influensa med feber kom snikende pĂ„ etter som timene gikk i luften. Da jeg endelig kom til Frankfurt gikk ikke neste fly fĂžr om 12 timer! SĂ„ etter 12 timer med venting og en ganske dĂ„rlig tilstand, var det endelig tid for siste flytur hjem.. kun 2 timers tur.. men med tette bihuler, ble ikke det sĂ„ behagelig.. Vet ikke om du har opplevd nĂ„r trykket blir sĂ„ stort i Ăžret at fĂžles ut som det skal sprenge? litt den fĂžlelsen. Er sĂ„ vondt det.. Vel, nĂ„r jeg endelig lander pĂ„ norsk jord, finner jeg snart ut at det er uten bagasjen min.. det er fortsatt i Frankfurt! Eller nĂ„ er den vel pĂ„ vei hjem..

        uff, hÞres ut som en skikkelig syte historie, men jeg var virkelig maks uheldig denne gangen! Herlig var det Ä komme hjem etter sÄ mange timer med reising! Hadde jeg reist med noen, hadde det sikkert vert lettere.. men det gode er at jeg har lÊrt mye av denne turen!! Man lÊrer av sine feil! hehehe..

      2. Fotballfrue

        Å, nei! Stakkars deg 🙁 Dette hĂžrtes helt forferdelig ut, det er kart du har lov til Ă„ «syte» over slike ting. Godt at det ordnet seg tilslutt 🙂 Men nĂ„ vet du jo til neste gang 😉 Synes likevel det er dĂ„rlig de ikke opplyste om de ekstra dokumentene :/

        HĂ„per resten av 2013 gĂ„r som en drĂžm 😉

        Klemmer 🙂

      3. Stakkar, for en tur, maks uheldig. Kjenner til trykk i Ăžrene, det er helt ubeskrivelig vondt. Da er to timer lenge nĂ„r man har det sĂ„ vondt. Bedre lykke pĂ„ neste tur 🙂

  20. Tusen takk for flotte innlegg, bilder, inspirasjon og godt humþr gjennom hele 2013, Caroline 🙂

    Jeg blir glad jeg nĂ„r jeg Ă„pner bloggen din og leser, du bobler av positivitet 😀

    Godt NyttĂ„r, Ăžnsker deg og Lars-Kristian alt godt i 2013 🙂

    Klem 🙂

    1. Fotballfrue

      Tusen takk for fantastiske ord <3

      HĂ„per 2013 blir alt du Ăžnsker deg 🙂

      Klemmer!

  21. Hoppsan! Det skulle selvfĂžlgelig stĂ„ 2012 i den fĂžrste setningen, haha 😀

    1. Fotballfrue

      Hehe, det skjþnte jeg 😉

  22. Du er bare sÄ skjÞnn, og jeg blir sÄ GLAD av Ä lese bloggen din!

    1. Fotballfrue

      SĂ„ utrolig hyggelig Ă„ hĂžre, tusen takk 😀

      Klem!

  23. http://ayakorubertie.tumblr.com/
    jeg fant denne, med bilde av deg, og noe som kan se ut som om noen stjeler dine bilder og sĂ„nn. NĂ„r jeg trykker pĂ„ bildet kommer jeg inn pĂ„ en eller annen nettside for noe engelske/amerikanske treningsgreier 🙂
    Kan godt vĂŠre det bare er meg som surrer, men ja, verdt Ă„ kanskje sjekke det ut 😉

    Hilsen STOOOOOR fan!

  24. Fantastiske bilder. Du har jammen flotte bilder pĂ„ bloggen din. MĂ„ innom hver dag Ă„ fĂ„ litt inspirasjon 🙂

  25. Jeg planlegger Ă„ ta med meg kjĂŠresten pĂ„ tur til Sardinia i sommer 🙂 Hvilket hotell bodde dere pĂ„, og hvordan var muligheten for shopping, aktiviteter osv? 🙂 Har du noen ferietips?

  26. Godt nytt Är!
    For et Ă„r du har hatt i 2012! Du lever et eventyr liv 😀 Men jeg hĂ„per 2013 blir enda bedre!!
    Min erfaring er at resultatet man oppnÄr er proporsjonell med innsatsen man legger inn. Med tanke pÄ hvor hardt du jobber, er det ikke rart du har sÄ stor suksess. Du er en enorm inspirasjon!
    Og, happy Mandag! Du har fĂ„tt meg til Ă„ elske mandager 😀

    Stor klem fra meg <3

  27. Hei Caroline!

    Jeg vil bare si at jeg startet Ă„ fĂžlge med pĂ„ bloggen din for ett Ă„r siden. Det er ren inspirasjon! Du bĂžr vĂŠre stolt av deg selv og jeg mener du er et godt forbilde. Ikke bare er du kreativ i matveien (jeg elsker boken din!), men du viser at alt er mulig om man bare gĂ„r for det. Det er godt Ă„ se hvor bra du lever og alt du har oppnĂ„dd sĂ„ langt i livet. Jeg vil Ăžnske deg et godt nytt Ă„r og si takk for det gamle. 🙂

    Klem fra Caroline-fan 🙂

  28. Hei. Har spurt om dette fĂžr, men har ikke fĂ„tt noe svar, sĂ„ jeg prĂžver pĂ„ nytt… Hvilken str har du i bombshell bikiniene dine fra VS?

    1. Fotballfrue

      Samme som i undertþy 🙂 32 a er for eks. 70 a, 34 b er 75 b osv 🙂

      – C

  29. Hei. Har prÞvd Ä spÞrre om dette fÞr, men fikk ikke noe svar, sÄ da prÞver jeg igjen. Hvilken str har du i bombshell bikini-overdelen din fra VS?

  30. elisabeth

    Du er sÄ utrolig sÞt, Ä ikke minst fin! Blir glad av Ä se alle bildene, og humÞret ditt sitter! Elsker bloggen din!
    Hvor kjÞpte du den lyserosa bikinien som du hadde pÄ deg i Mexico? Utrolig fin! Anbefaler du andre Ä dra til Mexico?

  31. Har fĂ„tt hĂžre en del ganger at jeg ligner litt pĂ„ deg! og det tar jeg som et stort kompliment! Du er jo sĂ„ skjĂžnn og du inspirerer sĂ„ utrolig mye 🙂 Godt nyttĂ„r til deg 🙂

  32. Takk for et inspirerende Ă„r, Caroline! 🙂

  33. Sier det igjen ..du er nydelig med den hĂ„rfargen! Du kler Ă„ vĂŠre naturlig 🙂 hvordan behandler du Mulberry vesken? bruker du noe krem el lignende

    1. Fotballfrue

      Takk 😀 Jeg har mipregnert den med spray som Lars-Kristian kjþpte i Mulberry-butikken da han kjþpte vesken 🙂

      – C

  34. Hvor er den hvite kjolen fra pÄ de fÞrste bildene???? Nydelige!! Digger bloggen din <3

    1. Fotballfrue

      Et merke som heter Aqua 🙂

      – C

  35. Hei, har spurt fĂžr, men det virker ikke som om kommentaren min har kommet igjennom.
    Jeg lurer bare pĂ„ hvilket hotell dere bodde pĂ„ i Alghero? Virker sĂ„ vakkert der, sĂ„ jeg tror vi tar en tur dit, eller til et annet sted i Sardinia, til sommern 🙂

    1. Fotballfrue

      Hotellet vi bodde pĂ„ lĂ„ veldig fint til med nydelig utsikt, men standarden var veldig enkel og det var litt Ă„ kjĂžre inn til sentrum. Husker ikke hva det het, men anbefaler det uansett ikke 😉

      Klem!

  36. Hvor kjĂžpte du den rosa bikinien du gikk med i Mexico?
    SĂ„ utrolig fin!

  37. Hei Caroline! For et spennende Ă„r du har hatt 🙂 HĂ„per 2013 blir like spennende!

    Men du? Kan ikke du vÊre sÄ snill Ä ha spÞrsmÄlsrunde igjen snart?

    1. Fotballfrue

      Hadde det jo rett fĂžr jul :/ Ser ikke helt poenget i Ă„ ha det sĂ„ fort igjen, svarer jo sĂ„ mye i kommentarfeltet 🙂

      Litt utover Ă„ret, sĂ„ 🙂

      Klem!

  38. Kassandra

    Hva er det slags godsaker hundene spiser? ^^

Skriv en kommentar

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *